Co musisz wiedzieć o leczeniu zatok?

Leczenie zatok nie należy wbrew pozorom do najłatwiejszych. Podejmowane jest zwykle na podstawie wywiadu i badania lekarskiego. Jeśli powraca zleca się niekiedy także dodatkowe badania. W momencie kiedy antybiotyki okazują się nieskuteczne lekarz zleca badania mikrobiologiczne, a więc hodowlę bakterii znajdujących się w wydzielinie pobieranej z zatok podczas ich punkcji.

Jak wybrać właściwy lek?

Na tej podstawie dobiera się odpowiedni lek. W tej kwestii pomocna może okazać się strona kliniki chorezatoki. Zatoki trzeba leczyć, gdyż nieleczone prowadzą do niekiedy do groźnych powikłań takich jak ropień mózgu czy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Więcej o metodach leczenie w danej klinice http://www.chorezatoki.pl/chore-zatoki/

Trudne przypadki

W przypadku trudnych w diagnozie przypadkach wykonuje się endoskopię zatok i nosa. Lekarz wprowadza do nosa pacjenta cienki wziernik umożliwiający mu ocenę miejsc niedostępnych w czasie klasycznego badania laryngologicznego – ujścia zatok, głębszej części przegrody nosowej, a także ujścia kanalików łzowych. Dzisiaj już coraz rzadziej wykonuje się natomiast zdjęcie rentgenowskie zatok przynosowych, bo niestety nie jest ono zbyt dokładne. O wiele lepsze rezultaty daje tomografia komputerowa. W przypadku podejrzenia zapalania zatok na tle alergicznym wskazane jest też przeprowadzenie badań wskazujących na alergię np. testów skórnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *