Dbaj o swoją skórę

Kobiety każdego dnia starają się dbać o swoją skórę, głównie poprzez wklepywanie w twarz różnych kremów – nawilżających i ujędrniających. Bardzo często zły wpływ na wygląd cery mają stosowane przez nas ciężkie kosmetyki, na przykład gdy wymaga tego nasz zawód aktora, dodatkowo: palenie papierosów, nie wysypianie się oraz inne szkodliwe zabiegi nie służą naszej cerze – staje się ona szorstka, szara, skłonna do zmarszczek, podrażniona.

Często kremy, maseczki i inne zabiegi zewnętrzne nie pomagają, ponieważ polegają tylko na dostarczeniu substancji odżywczych do zewnętrznych warstw skóry. W takich sytuacjach, aby pomóc cerze przydatna może być mezoterapia.

Zabieg mikrochirurgiczny

Jest to specjalistyczny zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej, polegający na wprowadzeniu substancji odżywczych bezpośrednio w odpowiednie warstwy skóry. Jest to zbieg inwazyjny, określa się go mianem mikrochirurgicznego. Wymaga nakłucia skóry, jednak odpowiednio przeprowadzony jest bezbolesny oraz nie pozostawia skutków ubocznych. Daje doskonałe efekty natychmiastowego odświeżenia i wygładzenia cery. Dodatkowo popularna jest ostatnio bezinwazyjna mezoterapia bezigłowa – czyli bezpieczniejsza i mniej drastyczna wersja mezoterapii.