Czy warto powiększać piersi?

Coraz więcej kobiet decyduje się na powiększanie piersi. Na wstępie w takiej sytuacji należy ustalić wielkość implantów oraz ich rodzaj. Warto przy tym pamiętać, że nie istnieje jeden uniwersalny rozmiar implantu. Dlatego też warto tę kwestię przedyskutować z lekarzem. Rozmiary implantów na ogół podawane są w mililitrach w odniesieniu do objętości żelu silikonowego bądź soli fizjologicznej w powłoce implantu. Większość pacjentek wybiera implanty silikonowe.

Co sądzą lekarze?

Wielu lekarzy jest zdania, że umieszczenie implantu pod mięśniem piersiowym i wykorzystanie odpowiedniej tekstury może nawet zmniejszyć możliwość pojawienia się powikłań takich jak przykurcz torebki. Powiększanie piersi za pomocą implantów to zabieg bezpieczny i wykonywany już powszechnie. W Polsce specjalistów znajdziesz np tu – www.lineacorporis.pl. Jednak jak każda inna operacja może nieść ze sobą pewne ryzyko. Najczęściej pojawia się przykurcz torebki. Spowodować to może stwardnienie oraz fizyczne zniekształcenie biustu. Taka sytuacja wymaga ponownej operacji i wymiany implantu na nowy.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Poza tym warto też wiedzieć, że istnieje też inna metoda na powiększanie biustu. Jest to przeszczep tłuszczu. Pobraną z innego fragmentu ciała tkankę tłuszczową wstrzykuje się w okolice piersi. Ta metoda ma także wiele plusów. Powiększanie piersi jest zabiegiem, podczas którego wykorzystuje się nowoczesną technologię i sprawdzone rozwiązania medyczne. Operacja ta może być wykonana ze względów zdrowotnych – gdy piersi są za duże – a także ze względów estetycznych. Każda kobieta pragnie bowiem być dumna ze swoich piersi.