Poruszaj się bezpiecznie autem!

Bezpieczne jeżdżenie auta – składa się ono z wielu czynników. Dobry samochód, nabyte umiejętności oraz – sokoli wzrok! Często zapominamy o znaczeniu zdrowych oczu dla bezpiecznego prowadzenia samochodu. Czasami widzimy dobrze, jednak po zmroku zaczyna się pojawiać zniekształcenie obrazu oraz dyskomfort. Co zrobić w tej konkretnej sytuacji? Jakie okulary do jazdy samochodem wybrać?

Opcje dla każdego kierowcy

Każdy z kierowców powinien rozważyć zakup okularów do jazdy samochodem – szczególnie, gdy pojawiają się pierwsze problemy związane z prowadzeniem samochodu. Wielu kierowców znacząco odwleka wybór okularów oraz bagatelizuje pojawiając esie problemy ze wzrokiem. W tej konkretnej sytuacji, najlepiej jest odwiedzić swojego okulistę ora optyka lub optometrystę. Pomogą oni dobrać świetnie wyglądające i pozwalające na uzyskanie doskonałej jakości wizji okularów.

Oferta: https://www.hoyavision.com/pl/odkryj-produkty/dla-specjalistow-w-zakresie-pielgnacji-oczu/soczewki-specjalistyczne2/enroute-soczewki-dla-kierowc%C3%B3w/.

Jak działają okulary do jazdy samochodem?

Zasada działania tych okularów jest bardzo prosta. Ze względu na przejściowe zastosowanie, są one dedykowane dla osób starszych, które nie radzą sobie już tak dobrze z prowadzeniem samochodu – szczególnie po zmroku lub też np. w ruchu miejskim. Konieczność częstego przekierowywania wzroku na różne elementy – drogę, inne pojazdy, znaki drogowe, lusterka i deskę rozdzielczą może powodować zniekształcenia obrazu oraz szybsze meczenie się wzroku.

Kolejnym elementem, który ma znaczenie szczególnie gdy słońce nisko operuje lub też przed chwilą padał deszcz jest powstanie światła spolaryzowanego oraz generowanie różnych refleksów, które mogą generować spory dyskomfort i istotnie utrudniać prowadzenie samochodu. W takiej konkretnej sytuacji warto skorzystać z soczewek mających odpowiednie powłoki, czyli przeciwpolaryzacyjne i powłoki antyrefleksyjne.