Czy powinieneś zacząć leczyć bezdech senny? Sprawdź objawy!

Jakie są korzyści z leczenia bezdechu sennego? Nieleczony bezdech senny może negatywnie wpływać na poziom energii, produktywność i samopoczucie psychiczne. Może także mieć długotrwały, niekorzystny wpływ na serce, metabolizm i ogólny stan zdrowia. Bezdech senny może dotyczyć każdego – sprawnego lub z nadwagą, starego lub młodego, mężczyzny lub kobiety. Może nawet wpływać na dzieci.

Objawy bezdechu sennego

Kilka typowych objawów to: głośne chrapanie, brak energii, senność w dzień, poranne bóle głowy, a już na pewno gdy partner lub członek rodziny zauważa, że przestajesz oddychać podczas snu. Wykazano, że skuteczne leczenie bezdechu sennego pomaga złagodzić te objawy, co może prowadzić bezpośrednio do zdrowszego organizmu i poprawy samopoczucia. Jeśli uważasz, że Ty lub ktoś, kogo znasz, może mieć bezdech senny, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia i zapytać o aparat na bezdech (https://mfzaar.pl/kategoria-produktu/aparaty-na-bezdech-senny/).

Kiedy udać się do lekarza z zapytaniem o aparat na bezdech?

Pamiętaj, aby podjąć taki krok i poinformować swojego lekarza, jeśli którakolwiek z tych kwestii dotyczy Ciebie… Absolutnie jeśli, powiedziano Ci, że przestajesz oddychać podczas snu albo gdy Twoja rodzina mówi Ci, że chrapiesz. Tak samo, jeśli czujesz że jesteś zmęczony przez cały dzień, nawet po całonocnym śnie. Albo, jeśli nie masz energii i często budzisz się z bólem głowy. Także wtedy, jeśli ucinasz sobie drzemkę w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli uważasz, że możesz mieć bezdech senny, porozmawiaj z lekarzem lub dowiedz się, jak rozpocząć badanie ukierunkowane na związaną z tą dolegliwością diagnozę. To ważne!