Usuwanie znamion jest bardzo ważne w kontekście przeciwdziałania chorobom nowotworowym skóry – szczególnie w przypadku czerniaka oraz raka płaskonabłonkowego skóry. Warto dokładnie wiedzieć, jak wyglądają możliwości tych rozwiązań i jakiego rodzaju opcje można aktualnie zastosować, aby nie mieć żadnych specjalnych problemów związanych w przyszłości z ewentualną chorobą nowotworową.
W jaki sposób przeprowadza się usuwanie znamion?
Zabieg usuwania znamion opiera się najczęściej o chirurgiczne usunięcie. Nie wykonuje się biopsji ze zmian skórnych, lecz usuwa się je z marginesem zdrowych tkanek. Ma to przeciwdziałać przede wszystkim temu, aby w linii cięcia nie pozostały komórki nowotworowe. Każdy wycinek jest poddawany badaniu histopatologicznemu, co jest bardzo ważną kwestią w tym miejscu. Warto dokładnie wiedzieć, jak wyglądają tego rodzaju rozwiązania i jak przygotować się do zabiegu wycięcia znamion. Sprawdź na https://royalderm.pl/. Przygotowanie się do zabiegu nie jest specjalnie skomplikowane – wystarczy jedynie nie stosować kosmetyków oraz odstawić ewentualne leki, które mogłyby zaburzać funkcje układu krzepnięcia. Dlatego też trzeba odpowiedzialnie podejść do tych kwestii.
Czy zabieg wycinania znamion boli?
Absolutnie nie! Zabieg usuwania znamion na sposób chirurgiczny jest bezbolesny. Wystarczy jedynie znieczulić miejscowo okolice nacięcia – używa się głównie metod nasiękowych z wykorzystaniem lidokainy w zastrzykach. Znieczulenie ustępuje szybko i wystarczy po około 10-dniach udać się w celu usunięcia szwów skórnych.